Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

DINO VÁNOČNÍ MRKVOVÝ DETEKTIVNÍ PŘÍPAD

Dino Toys s.r.o.

 

 

Milé děti,

máte před sebou trošku neobvyklý adventní kalendář od Dina. Není v něm dvacet čtyři čokoládiček, jak jste zvyklé. Náš kalendář je totiž hra!

K tomu, abyste ho správně otevřely, možná budete potřebovat pomoc starších sourozenců, rodičů nebo babičky s dědou.
Vytiskněte si dva listy s vánočním dobrodružstvím. Stačí černobílý tisk. Ale je potřeba oboustranný! Připravte si nůžky, papíry, tužky a možná se vám bude hodit i kalendář. Máte? Pak se můžete směle pustit do vánočního dobrodružství!

Jak si připravit hru?
Vytiskněte si podrobný návod ke hře - návod ke stažení. Vystřihněte si dvacet čtyři oboustranných čtvercových kartiček - kartičky ke stažení.
Poskládejte vystříhané kartičky postupně do čtyř řad po šesti kartách čísly nahoru, vzestupně podle čísel 

Pro další hru platí, že kartička, která má viditelné velké pořadové číslo, je neotočená. Kartička, kterou jste v průběhu hry otočili a nemá viditelné číslo, je otočená. Na obou stranách kartiček se mohou vyskytovat obrázky i texty.

Jak hrát?
 V průběhu hry budete společně se třemi dětmi Jitkou, Péťou a Toníkem postupně procházet vánočním příběhem a společně s nimi řešit úkoly a hledat cestu dál. Hru začněte otočením kartičky číslo 1.  Na každé kartičce vás čeká buď hádanka, která vás nasměruje k některému z obrázků na kartičkách, nebo úkol, jehož řešením je číslo, které odpovídá číslu ještě neotočené kartičky. Pokud máte pocit, že znáte řešení, otočte kartičku s obrázkem nebo číslem, které vám vyšlo.

Na konci textu v pravém dolním rohu u každé kartičky je symbol. Navazující kartička má v levém horním rohu ten samý symbol. Slouží vám tedy jako potvrzení o tom, že jste na správné cestě. Pokud symboly stejné nejsou, otočte poslední kartičku zpět na neotočenou stranu s číslem a pokuste se znovu vyřešit úkol na té předchozí.

Pokud si nebudete vědět rady, přikládáme přehled nápověd. Nápovědy jsou řazeny podle čísel.
Pro větší přehlednost si můžete aktuální pozici označit třeba skořápkou z oříšku, vanilkovým rohlíčkem nebo figurkou z jiné hry.
Žádnou kartičku ve hře neotáčíte dvakrát! Na začátku hry jsou všechny kartičky neotočené, na konci hry jsou všechny otočené.

Jak poznáte, že jste vyhráli?
Prošli jste celý příběh, máte otočené všechny kartičky a těšíte se na Vánoce zase o něco víc? Tak to jsou neklamné známky toho, že jste hru úspěšně
dokončili a můžete si jít dát kousek cukroví!

Návod ke stažení

Pouze herní kartičky ke stažení

 

Přejeme vám veselou mysl, bohatou zábavu, kreativní Vánoce i bystrého Ježíška … nebo že by to bylo jinak?